نمایندگی 5010 ماموت فروش ساندویچ پانل ماموت

سردخانه – استفاده از ساندویچ پانل در سردخانه

سردخانه چیست ؟

سردخانهcold storage

سردخانه ها برای مکان های برودتی ، صنایع سرد کننده ای استفاده می شوند که  در این میان فضاهای سردکننده ، سردخانه ها از اهمیت زیادی برخوردارند. کلاً مکانهایی که بتوانند فضای سردی برای حفظ انواع کالاها خصوصاً مواد غذایی و سبزیجات و میوه جات سردخانه میگویند. آماری که از طریق سازمان گسترش خدمات بازرگانی در سال ۱۳۷۵ منتشر شد،نشان می داد که ظرفیت سردخانه ی مواد غذایی بیشتر از یک میلیون تن بوده است  و البته مصرفی انرژی  تجهیزات سردخانه ای محدود به ۴۲۰۰۰ مگا وات ساعت بوده است . بانظر به آمار گفته شده ،  طراحی با دقت و روشهای کاهش مقدار مصرف انرژی در بحث صرفه جویی های انرژی  اهمیت فراوانی دارد . روش هایی که برای کم کردن مصارف انرژی در سردخانه ها cold storage اعلام شده است که  مهمترین آنها به شرح زیر هستند :

 1. انواع سردخانه ها  و تجهیزات آنها که انرژی مصرفی دارند
 2. بررسی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی در منطقهای مختلفی که   بر مصرف انرژی  سردخانه موثرند و باید طراحی درست و مناسب با بدترین شرایط را در نظر گرفت.
 3. مشخص کردن  نرم افزارها برای بررسی آنالیزگونه و طراحی های سردخانه ای
 4. عیب یابی سیستمها و راههای برطرف نمودن آنها برای بالابردن بازدهی سیکلی
 5. کنترل کنندگان سردخانه
 6. آزمایشات سردخانه و راههای تعیین مصرف انرژی
 7. آنالیز اقتصادی راه های پیشنهادی
سردخانه ها - استفاده از ساندویچ پانل ها در سردخانه

سردخانه ها – استفاده ساندویچ پانل در سردخانه

دسته های سردخانه ها :

سردخانه ها به صورت کلی به چهار گروه اصلی دسته بندی می شوند :

 1. یخچال فریزر خانگی ( که مد نظر ما نیست )
 2. یخچال فریزر ویترین مغازه ها ( مورد بحث ما نیست )
 3. سردخانه ی تجاری که قابل استفاده در فروشگاه ها و رستوران ها است.
 4. سردخانه ی صنعتی در ابعاد بزرگ که برای فریز کردن و نگه داری مواد به کار می رود .

با اهمیت ترین جنبه ی سرد خانه ها cold storage ظرفیت و مصرف انرژی آنها است و سردخانه های cold storage دسته ی تجاری و صنعتی از نظر کمپرسور ، کندانسور ، تبخیر کننده و شیر انبساطی متفاوت از دسته های اول و دوم هستند . در سردخانه های صنعتی مصرف انرژی بسیار بالا است که تمهیداتی را باید برای آنها در نظر گرفت . استفاده از ساندویچ پانل ها در طراحی سردخانه ها در گروه های سه و چهار سبب کاهش مصرف انرژی زیادی در آنها خواهد شد . که از آن به ساندویچ پانل سردخانه ای یاد می کنیم .

فروش انواع ساندویچ پانل های سردخانه ای ، ساندویچ پانل ماموت ، ساندویچ پانل پلی یورتان ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ، ساندویچ پانل سقفی و دیواری توسط نمایندگی ۵۰۱۰ ماموت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *