پیچ سرمته ساندویچ پانل

پیچ سرمته ساندویچ پانل

پیچ سرمته ساندویچ پانل

یکی از کاربردهای اصلی پیچ سرمته در ساختمان‌ها، اتصال پانل‌های ساندویچ به فریم‌های فلزی و بتنی است. پانل‌های ساندویچ در واقع ساختاری هستند که شامل دو لایه فلزی (معمولاً فولادی) هستند که بین آن‌ها یک لایه ایزولاسیون (معمولاً فوم پلی‌یورتان) قرار دارد. این پانل‌ها به دلیل ویژگی‌هایی مانند عایق حرارتی، عایق صوتی و مقاومت به آتش، در ساختمان‌های صنعتی و تجاری بسیار استفاده می‌شوند.

پیچ سرمته ساندویچ پانل که از فولاد آبکاری می باشد برای نصب و اجرای ساندویچ پانل به کار می رود. این پیچ ها بر پایه سایز طول آنها، گروه بندی می شوند که از سایز ۲ سانتی متر تا سایز ۱۵ سانتی متر می باشند .

این نوع از پیچ ها از چهار قسمت تشکیل می شوند. قسمت اول آن سر پیچ که به شکل هندسی شش ضلعی بوده و با وسیله آچار بکس شماره ۱۰ همسانی دارد. بخش بعدی، قسمت انتهایی پیچ می باشد که به شکل مته است و به وسیله خود پیچ  می توان ساندویچ پانل و پروفیل را سوراخ کرد.

قسمت سوم بدنه مار پیچی است و قسمت چهارم واشر است که بعد از سفت کردن پیچ، واشر جای سوراخ را پوشش می دهد. در ایام قدیم با پیچ کرپی این کار را انجام می دادند که با آمدن این نوع پیچ به بازار، پیچ کرپی کنار رفت.

پیچ سرمته ساندویچ پانل

در زمان اتصال و  نصب ساندویچ پانل برای پروفیل زیر سازی فولادی لوله ای، حتما به خاطر داشته باشید که اندازه طول پیچ ها باید با اندازه های داخلی پروفیل تنظیم گردد تا پیچ به آسانی سفت و محکم شود. حد فاصل  انتهای پیچ با پروفیل زیر سازی، دست کم باید به اندازه  ۵ میلی متر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *