نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

اجرا و نصب ساندویچ پانل آسان و راحت است ولی اگر بخواهیم شناسه‌ها و ویژگی‌های فنی و راهکارهای آن را در نظر بگیریم کاری سخت و پیچیده به نظر خواهد آمد و از طرفی به ساختار و انسجام مواد به کار رفته در ساندویچ پانل بستگی دارد.
نصب سریع و آسان ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری برای فضاهای تجاری، صنعتی، کشاورزی و انواع سالن‌ها و نصب ساندویچ پانل پیش ساخته به منظور حفاظت از سطوح بزرگ و یکنواخت بهترین انتخاب و یک راه اقتصادی می‌باشد.
اما در این حین برای نصب ساندویچ پانل ها باید به یک سری نکات مهم توجه ویژه کرد:
• برای آب‌بندی کردن پروژه، متد قرارگیری نری و مادگی ساندویچ پانل دیواری باید مورد توجه قرار گیرد.
• به منظور درزبندی مناسب ساندویچ پانل ها استفاده از چسب سیلیکون توصیه می‌شود.
• با توجه به رعایت فاصله مجاز بین ساندویچ پانل ها، تکیه‌گاه مناسب برای سفت کردن پیچ ها ضروری است.
• به فاصله بین ستون‌ها، عرض و ارتفاع پانل‌ها و محل قرار گیری آنها و میزان وزش باد در منطقه باید توجه شود.
• جهت نصب ساندویچ پانل های دیواری و ساندویچ پانل‌ های سقفی باید از پیچ‌های واشردار مخصوص استفاده کرد.
• بحث دیگری که در زیبایی و آب‌‌بندی مناسب سازه‌ها مطرح است به کار گیری فلاشینگ‌ها و آب‌روها برای نصب ساندویچ پانل‌های سقفی در جایگاه مناسب خود است.

همانگونه که می‌دانیم ساندویچ پانل‌ها در دو نوع سقفی و دیواری طبقه‌بندی می‌شوند که نصب هر کدام از آنها براساس ویژگی‌هایی که دارند، متفاوت می‌باشد.
نصب ساندویچ پانل دیواری
• قبل از اینکه به نصب ساندویچ پانل دیواری بپردازید قسمت ورودی و یا پنجره با استفاده از دستگاه مخصوص مشخص و برش داده می‌شود.
• در مرحله دوم زیرسازی با توجه به ابعاد مورد نظر ایجاد شود.
• در مرحله بعدی با استفاده از جوشکاری بین پروفیل‌ها اتصال برقرار می‌کنند.
• پیچ‌های سرمته دار را در هر متر مربع با توجه به قطر آن به ساندویچ پانل و پروفیل پیچ می‌کنند.
• نبشی ساندویچ پانل دیواری بایستی روی آن قرار داده شود و با استفاده از دریل و پیچ، نبشی را در لبه کار ثابت و یا فیکس کنید.
• جهت آب‌بندی پانل‌ها با استفاده از اسپری پلی یورتان، درزهای آن پر شده و پانل بعدی قبل از پف کردن آن نصب می‌شود.
• ساندویچ پانل‌های دیواری با استفاده از تراز و کاملا صاف در محل خود قرار داده شده و طبق روال بایستی پیچ و مهره شوند.
• در مرحله آخر به منظور زیبایی بخشیدن به کار و درزگیری مناسب، ورق فلاشینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نصب ساندویچ پانل سقفی
شاید تصور کنید که نصب پانل‌های سقفی کار بسیار ساده‌ای است ولی به دلیل اینکه این محصولات در ارتفاع و مکان‌هایی که احتمال بارش برف و باران بر روی سقف‌ها وجود دارد، استفاده می‌شوند بایستی حتما از نصابهای باتجربه ساندویچ پانل کمک بگیرید.
نصب این نوع از ساندویچ پانل‌ها توسط پیچ‌های گالوانیزه و سرمته واشردار انجام می‌گیرد. در این فرایند پیچ‌ها، سقف را به اسلکت سازه متصل می‌کند و از طریق واشر لاستیکی پیچ ها محکم می‌شوند. کاری که این واشر انجام می‌دهد، این است که از نفوذ آب باران جلوگیری می‌کند. شیبی که در سقف‌ها موجود است باعث می‌شود تا آب باران به سمت ناودان هدایت شده و به این ترتیب سازه شما از پوسیدگی و خوردگی در امان خواهد ماند و در نتیجه برای مدت زمان طولانی‌تری می‌توان از این سازه بهره گرفت.

از دیگر نکات قابل توجه در نصب پانل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش کار نصاب ساندویچ پانل با نصاب ورق‌های ساندویچ پانل شبیه به هم است، اما نصاب یک ورق شاید نتواند به درستی از پس نصب ساندویچ پانل بر آید.

از آنجایی که نصاب‌های ساندویچ پانل باید از مهارت و دانش بالایی در این زمینه برخوردار باشند، شرکت ماموت آموزش‌های لازم را در اختیار نصابان ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی قرار می‌دهد تا آن ها بتوانند به آسانی و با دقت بالا اقدام به نصب ساندویچ پنل‌ها کنند و یک سطح صاف و تمیز را در اختیار کارفرمایان قرار دهند.

شرکت ماموت می‌تواند در صورت نیاز، نصابان ماهر و با سابقه ساندویچ پانل‌ها را به مشتریان خود معرفی کند. در همین راستا می‌توانید به صفحه لیست نصابان معتبر ساندویچ پانل مراجعه فرمائید. همچنین در صورتی که به جنبه‌ها و نکات ایمنی و فنی در نصب ساندویچ پانل توجه و دقت لازم نشود، می‌تواند ضرر و زیان‌های غیرقابل جبرانی را نیز به بار آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *