فلاشینگ دیواری

فلاشینگ دیواری

در حقیقت فلاشینگ وسیله ای برای مخفی کردن سقف شیروانی، پشت بام و قرنیز پنجره است که  از نفوذ و ریزش آب بر روی دیوارهای بنا جلوگیری می نماید. فلاشینگ دیواری وسیله ای است که معمولا برای آب بندی ظاهر بنا و پوشش سازه شیروانی استفاده می شود.

جنس این ابزار از یک نوع ورق است که سبب پنهان سازی شکاف و درز مابین ساندویچ پانل های سقفی و دیواری و انواع سردخانه و همچنین پوشش تیزی تاج رو تاج برای جلوگیری از ورود آب و به شکل درزبند، غبار بند، هوابند و همچنین به عنوان  زیبایی ظاهری پانل به کار می رود. به علاوه فلاشینگ نما و فلاشینگ قاب پنجره و قاب هم برای قشنگی و زیبایی ساندویچ پانل مورد بهره برداری قرار می گیرد. اندازه و ابعاد و مقاطع فلاشینگ ها بستگی به آخرین اندازه کار شده در بنا می باشد که همواره در حال تغییر است.

 

فلاشینگ دیواری

مطلب مهم دیگر بعد از اجرا و نصب فلاشینگ این است که باید  لبه آن در نقطه اتصال با دیوار به وسیله چسب (سیلیکون) و یا چسب آندوباند به منظور آب بندی نهایی به طور کامل مستور بشود.

بطور کلی هر ورق در فلاشینگ دیواری یک متر طول را می پوشاند. هر فلاشینگ دیواری مناسب با اندازه و ارتفاع موج های ورق آندوویلا و فاصله های مابین آنها طراحی و تولید می شود.

 مزایای فلاشینگ نما

  •   درزهای اتصال دو قطعه را پنهان می نماید.
  •  زیبایی و طراحی: فلاشینگ نما، در طراحی ساختمان نیز می‌تواند نقش مهمی داشته باشد و به زیبایی و طراحی ساختمان کمک کند. این روش، با ایجاد اتصالاتی صاف و قابل رویت، به ساختمان شما ظاهری زیبا و خوشگل می‌بخشد.
  •   نمایی زیبا ایجاد می کند.
  •   فضای دیواره درزبند، آب بند، هوابند و غباربند متناسب با سقف ایجاد می نماید.

 

 

یک پاسخ به “فلاشینگ دیواری”

  1. Mehrdad گفت:

    سپاس از توضیحات عالی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *