عایق پلی یورتان چیست؟

عایق پلی یورتان چیست؟

در دنیای امروز با پیشرفت فن آوری و تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی از گونه های مختلف عایق حرارتی مانند عایق پلی یورتان به منظور بهینه شدن مصارف انرژی در ساختمان ها استفاده می شود. هر روزه منابع زیادی از انرژی مورد مصرف بی رویه و هدررفت قرار می گیرند در نتیجه با این رویه  رو به اتمام هستند، منابعی که روندایجاد و تولید آنها سالهای زیادی طول می کشد.

میدانیم که عایق حرارتی تاثیر مهمی در کم کردن صرف انرژی و هزینه آن در بنا دارند. مقدار زیادی انرژی در ساختمان ها از دیوارها و سقف به هدر می رود، در نتیجه بهره وری از عایق مناسب در بنا ها از حجم زیادی از هدررفت انرژی گرمایی و حرارتی جلوگیری می نماید. عایق پلی یورتان نه فقط در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری بکار می روند بلکه در انواع صنایع  اعم از صنعت گاز، پتروشیمی، سقف های فلزی نیز استفاده می شوند.

 

عایق پلی یورتان

این محصول نوعی عایق گرما و حرارتی است که امروزه به عایقی رایج و با مصرف زیاد در ساختمان سازی تبدیل شده است.  ماده شیمیایی نام برده از مخلوط شدن دو ماده پلی ال و ایزوسیانات ایجاد می شود.

این مواد با هم مخلوط می شوند و در واکنش شیمیایی به شکل فوم درآمده و سریعاً به شکل جامد تبدیل می‌شوند.

فوم پلی یورتان عایقی است با عمر زیاد که اصلا تغییر شکل نمی دهد و آسیبی نمی بیند. این عایق یک فوم سرد است که دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد. فوم پلی یورتان  که به شکل تزریقی در دیوار و سقف انجام می گیرد به جهت عایق کردن سطوح وسیع و بزرگ و همچنین فضاهایی با دسترسی غیر ممکن کاربرد دارد.

عایق پلی یورتان، بهترین ماده برای عایق کاری سرد در صنایع با انتقال حرارت بسیار کم است. ضخامت کافی و متناسب به منظور عایق کاری دیوار و سقف بنا مابین ۲/۵  تا ۳ سانتیمتر  کافی است.

استفاده از پلی یورتان

  1.  بکارگیری در سقفهای کاذب
  2.  بکارگیری در دیوارها و سقفها در ساختمانها
  3. استفاده در بدنه کشتی و هواپیما
  4. استفاده مناسب در مرغداری ها و دامداری ها
  5. بهرهگیری در سردخانه ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *