زیرسازی ساندویچ پانل

زیرسازی ساندویچ پانل چیست؟

زیرسازی ساندویچ پانل توضیحی برای ساندویچ پنل دیواری می باشد. تمام پروفیل ها باید به ابعاد ۸۰ در ۸۰ یا ۹۰ در ۹۰ ، آهن کشی شده و سپس پنل ها به فاصله ۱۳۰ سانتی متر به شکل افقی تمام اطراف سوله بر روی قسمت آهن کشی با پیچها پرچ شوند .

در شروع کار باید به عملیات اجرایی روی سقف و فاصله ما بین تکیه گاه های اصلی دقت و توجه شود و بر پایه آن زیرسازی این پنل ها را انجام داد.
در مرحله دوم ساندویچ پنل ها روی سقف قرار گرفته و در هر یک متر متربع ساندویچ پانل سقفی باید  یک پیچ گالوانیزه به کار رود. در ضمن این زیر سازی باید قبل از نصب ساندویچ پنل انجام گیرد.

 

زیرسازی ساندویچ پانل

موارد مهم در زیرسازی ساندویچ پانل

  •  به فاصله ی بین ستون ها، محل نصب ساندویچ پانل ها، عرض نهایی، شدت وزش باد و ارتفاع ساندویچ پانل ها نسبت به محل نصب باید توجه شود .
  •  رعایت مونتاژدرقسمت نر و مادگی پنل ها برای آب بندی بهینه ساندویچ پانل دیواری.
  • از بهترین روش ها برای پر کردن درز های ساندویچ پانل استفاده از  آبرو فلاشینگهاست که جهت زیبایی سازه ها بکار می رود.
  • مناسب بودن تکیه گاه ها برای بستن پیچ ها .
  •  از پیچ واشردار برای نصب ساندویچ پانل سقفی  و ساندویچ پانل دیواری استفاده گردد.
  •  از چسب مخصوص کراپپ ۲۲۵ برای درز بندی استفاده گردد.

 

ساندویچ پانل دیواری مثل ساندویچ پانل سقفی، در هنگام اتصال و نصب باید دارای زیرسازی فلزی باشد . در این زیر سازی از ماده پروفیل استفاده می شود و جهت آن عمود بر جهت اجرای ساندویچ پانل قرار دارد که باید فاصله های زیرسازی قبل از نصب، به وسیله متخصص با تجربه نصب ساندویچ پانل انجام شود و در آخر به سازه زیر سازی پیچ گردد .

در هنگام نصب ساندویچ پنل دیواری باید عملیات اجرایی با دقت و توجه زیادی انجام پذیرد و  چون این سازه ها در بخش نما و جلوی دید هستند، باید در کار  تراز بندی و  استفاده از شاغول انجام شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *