آبرو لندنی چیست؟

آبرو لندنی چیست؟

هنگامی که باران و برف (رحمت الهی) روی سقف‌ سازه  می‌ریزد آب حاصل از این بارش یک جا جمع شده و در نتیجه مسائل و مشکلات بسیاری  برای مردم ساکن آن منطقه ایجاد می‌ کند که باعث ایجاد هزینه های اقتصادی و مالی برای خانواده‌ ها می گردد. در این زمان است که استفاده از آبرو لندنی لازم و ضروری می باشد.

آبرو یا ناودان وسیله ای است برای جمع شدن آبی که روی سقف شیروانی توسط باران یا برف ریخته می شود که در سه مدل فیتیله ای ، لندنی و جعبه ای تولید می شود.

قطعه آبروی لندنی ،  قطعات پیش ساخته ای است که جنس آن یو پی وی سی (UPVC) می باشد. اصولا جهت جمع کردن آب برف یا باران و همچنین برای هدایت آب باران در سقف های دارای شیب به کار گرفته می شود و باعث رفع ایجاد مزاحمت برای افراد رهگذر می گردد.

قطعه آبرو بخش انتهایی سقف قرار می گیرد که آب داخل آن انباشته شده و از بخش دیگر  خارج می شود. به این آبرو، آبرو گرد یا فیتیله ای یا مخفی نیزمی گویند.

مزیت های استفاده از آبرو لندنی

  1. دارای قابلیت نصب و اتصال با سرعت بالا و آسان می باشد.
  2.  در شرایط آب و هوایی متفاوت، مقاوم می باشد.
  3.  با استاندارد های کشورهای اروپایی مطابقت دارد.

آبرو لندنی

موارد استفاده از آبروها

  1. قابل استفاده در اسکلت و شیروانی بنا.
  2. قابل استفاده در فلاشینگ های قوسی و هلالی.
  3. قابل استفاده در سردرب ورودی ساختمان.
  4. قابل استفاده در ساختمان ها با سقف شیب دار.
  5. قابل استفاده در آلاچیق سازی در حیاط یا بام منازل.
  6. قابل استفاده در ساندویچ پانل  سقفی در سقف ساختمان های شیب دار.

 

ویژگی های آبروی لندنی (آبچکان)

این آبروها از ورق گالوانیزه به ابعاد ۲ و ۲٫۵ متر و طول حدود ۳ متر تشکیل شده اند تا در مجاورت باران و رطوبت پوسیده نشوند اما ورق گالوانیزه نیز به مرور زمان پوسیده شده و اکسید خواهد شد. بنابراین سازنده این ورق ها در بدنه آن از اکسید تیتانیوم استفاده می کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *