ساخت سوله

ساخت سوله و اسکلت های فلزی پیش ساخته به صورت پیچ و مهره ای

اجزای سوله :

قاب خمشی
مهار های طولی
مهارهای عرضی مثل بادبندهای سقفی
میل مهارها
زد یا لاپه در اندازه های ۶ و ۷ متر
بادبند پیشتنیده به صورت میلگرد ( پروفیل های مورد استفاده )
نبشی سینه بند
براکت ( انتقال بار جرثقیل)
پوشش سقف ها
دیواره

مرجع طراحی و ساخت و نصب انواع سوله ،  کانکس ، اسکلت  و سازه فلزی ، فروش و نصب و اجرای ساندویچ پانل ( پنل ساندویچ سقفی – ساندویچ پانل دیواری – ساندویج پانل سردخانه ای – ساندویچ پانل اتاق تمیز – پانل ساندویچ پیچ مخفی – ساندویچ پانل سوله ای – ساندویچ پانل کانکس– ساندویچ پانل آلوزینگ ) – ساندویچ پانل ماموت ( ورق آلوزینک یا گالوانیزه و فوم عایق پلی یورتان، آبرو فلاشینگ و ….

پروفیل

 لوله و پروفیل چیست ؟

۱- لوله: لوله به یک استوانه بلند تو خالی دو سر باز با سطح مقطع دایره ای شکل اطلاق می شود.
۲- پروفیل: معنای پروفیل ازنظر لغوی یعنی ثابت بودن مقطع در طولی معین

انواع پروفیل

۱- پروفیل باز
۲- پروفیل بسته

موارد مصرف

موارد مصرف لوله ها

لوله های درزجوش را می توان ازابعاد، جنس، نحوه تولید، نحوه تست و مصارف کاربردی آنها به صورتهای مختلف تقسیم بندی کرد. در تقسیم بندی ها رایج است که لوله های درزدار به سه دستۀ لوله های صنعتی، لوله سیاه آب و لوله حفاری تقسیم بندی کنند. اما این تقسیم بندی دقیق نیست و نمی تواند مشخصات لوله های مختلف کاربرد آنها را بیان کند.

موارد مصرف پروفیل ها

۱- بخش زیادی از پروفیل ها برای ساخت درب و پنجره های آهنی بکار می رود. به شکل گروهی ، پروفیل ها  از شماره ۱ الی ۷ (از منظر سایز و مشخصه ها ) تقسیم بندی شده اند که قابلیت استفاده در  ساخت پنجره ها و چهارچوب را دارند.

۲- پروفیل هایی به شکل مستطیل و مربع هستند که مقاطعی کوچک دارند و برای  نرده های فلزی برای درب و پنجره های ساختمان ها و منازل، کنار راه پله ها و و نیز نرده کشی در حدود اطراف دیوارهای کارخانجات و زمینهای محصور شده و نرده پیاده روها و خیابانها استفاده می شوند.

۳- در پروفیل های با شکل مربع و مستطیل که مقاطع بزرگی دارند و به نام ستونی مشهور هستند موارد استفاده زیادی وجود دارند که در ساختمان و موارد صنعتی کاربرد دارند.  در مقطع های مربع شکل پروفیل ها از  mm     ۶۰ *۶۰ تا mm  ۲۷۰*۲۷۰ و در مقطع مستطیل از ۴۰ *۱۰۰  mm  تا ۱۳۵*۳۰۰ mm  ساخته می شوند و ضخامت و عمق آنها از ۵/۲ تا ۸ میلی متر می باشد و قابلیت به کار گیری در ساختن ستون و اسکلت فلزی ساختمانها دارند . نیز  اگر این پروفیل ها با مشخصات فیزیکی قابل اطمینانی ایجاد شوند قابلیت استفاده در ساختن شاسی تریلرها و نفت کش ها را دارند.

۴- در صنایع خودروسازی از پروفیل های نوع قوطی مربعی و مستطیلی استفاده می شود.

۵- جهت ساختن صندلی و ساختن پایه از پروفیل های قوطی مربعی استفاده می شود و بیشتر برای پوشاندن سقف هستند.

۶- از پروفیل های شکل  Z، در سوله ها استفاده می شود.

۷- توسط روشی به نام نورد سرد ، پروفیل هاییی به نام  نبشی و ناودانی  تولید می شوند. پروفیل نبشی از بالا ۲۰ تا ۵۰ میلی متر و پروفیل های ناودانی۱۰ ، ۱۲، ۱۸ در این دسته از محصولات قرار می گیرند. جهت ساختن چهارچوب درهای آهنی بزرگ و شکل های مختلفی از قالب های فلزی در ماشین آلات از پروفیل های نبشی استفاده می شود.  ناودانی های کوچک برای نمونه  در کرکره های مغازه بکار می روند.

فرآیند تولید لوله و پروفیل فولادی

یک سری ورق های گرم و سرد از جنس فولاد به شکل رولی وارد کارخانه می شوند و بعد از گذشتن از بخش برش وارد خط تولید می گردند . دو سر بخش های بریده شده فولادی با غلطک هایی به شکل عمودی و افقی در دستگاه فرمینگ به یکدیگر نزدیک شده و بعد در مرحله ای به نام جوش ، لبه های آنها با فرکانس بالا و جوش القا شده به همدیگر جوش داده می شوند . سپس به بخش سایزینگ می روند و پش از گذشتن از چند غلطک و هد به محصول در نظر گرفته شده تبدیل می شوند و در بخش برش به اندازه های مورد نظر برش داده شده و اگر لازم بود بعد از انجام آزمایشات مختلف مورد نیاز بسته بندی شده و برای تحویل آماده می شوند.

فروش و تحویل ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری مجتمع صنعتی ماموت (تحویل ۱ روزه)سوله سازی