لیست قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست ؟

ساندویچ پانل چیست ؟

تعریف ساندویچ پانل

ساندویچ پانل (sandwichpanel) چیست ؟  به مصالحی گفته می شود که با در اختیار گرفتن علم روز در زمینه پیشرفت روزافزون ساختمان سازی و ساخت سازه ها و بناهای پیش ساخته ، کانکس ، سوله ، انبارها ، بیمارستان های صحرایی و امداد و نجات و ….کمک شایانی کرده است .

 

مصارف ساندویچ پانل در ساختمان

ساندویچ پانل چیست – موارد استفاده از ساندویچ پانل

ویژگی های فنی و فیزیکی ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل ها (sandwichpanel) به لحاظ ویژگی های فنی و فیزیکی بسیار مورد توجه مهندسان و صنعت گران و حتی عموم مردم قرار گرفته است ، از جمله سبکی و مقاومت پذیری آن در برابر شرایط جوی خطرناک ؛ در واقع این مصالح ترکیبی هستند از دولایه و عایق بین این دو لایه که به یکدیگر چسبیده اند و در طرح ها و رنگ های مختلف در اختیار خریداران قرار می گیرند ، این دو لایه در واقع ورق های مورد استفاده ساندویچ پانل ها (sandwichpanel) هستند که عموماً از جنس آلوزینک (Aluzinc) ، گالوانیزه( Galvazinc) ، آلومینیوم (Aluminium) هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به شرح مختصری از آنها می پردازیم .

نوع عایق ساندویچ پانل

عایق ساندویچ پانل

ورق های مورد استفاده ساندویچ پانل

آلوزینک یا آلوزینگ با نام های تجاری Zincalume , Aluzinc , Galvalumeهمان گالوانیزه نورد شده با ۵۵ درصد همراه ترکیبی از آلومینیوم ، روی (Zn) و سیلیکون (Silicon) است که در فضاهای صنعتی متراکم مورد استفاده مناسبی دارد . ورق گالوانیزه در شرایط جوی و محیطی با رطوبت زیاد استفاده می شود که در آن روی (Zn) به کار رفته است . ورق آلومینیوم که بعد از آهن پرکاربردترین است نسبت به آهن نرم تر سبک تر و انعطاف پذیرتر و مخصوصا ً مقاومت پذیرتر در برابر زنگ زدگی است که سبب استفاده گسترده در صنعت شده و خصوصا در ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از آلوزینگ

ساندویچ پانل چیست – ورق آلوزینک

پلی کربنات چیست (polycarbonate)  ؟

یکی از ورق های بسیار مهم مورد استفاده در زمینه ساندویچ پانل ، پلی کربنات است که به عنوان شیشه می تواند به کار رود که از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه می باشد گرچه معایبی نیز دارد که آن دود زا بودن آن است در هنگام آتش سوزی ، آتش نمی گیرد ولی دود می کند اما انعطاف پذیر بودن و قابلیت اشتعال نپذیری و مقاومت در برابر ضربه در این محصول سبب استفاده گسترده از آن در این عصر شده است .

جایگزین مناسب شیش : پلی کربنات

ساندویچ پانل چیست – پلی کربنات جایگزین شیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 + = 62