مرجع مرکزی طراحی،تولید،فروش و نصب انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل-ورق-کانکس-ساختمان پیش ساخته-سوله و سازه های فلزی

تعریف کانکس (Conex)

تعریف کانکس (Conex)

کانکس چیست ؟

در تعریف کانکس می توانیم بگوییم گاهی ، در مکانی شرایط لازم برای ساخت بنا یا ساختمان یا یک سازه مسکونی وجود ندارد و گاه جابه جایی های مداوم ضروری به نظر می رسد که امکان سکونت در یک محل ثابت مانند یک منزل مسکونی نیست لذا نیاز به اسکان در هر جا و هر مکانی ضروری است ، در این شرایط یک اتاقک یا به طور مثال یک وسیله یا یک سازه برای سکونت دایمی یا موقتی مورد نیاز می باشد که کانکس (Conex) نامیده می شود و در شرایط مختلف بنا به نیاز مورد استفاده قرار می گیرد ، که همین دایمی یا موقتی بودن شرایط سبب تقسیم بندی در تعریف کانکس می شود، کانکس (Conex) به دو دسته می شود که با نام های مختلفی نامیده می شوند کانکس چرخ دار که سیار نیز نامیده می شود و کانکس بدون چرخ که به نام ثابت هم مشهور است . این وسیله به دلیل مواد اولیه ساختی که دارد و زمان کم ساخت کانکس ، امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چرا که صرفه اقتصادی و زمانی زیادی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی دارد ، ضمناً در مکان هایی که عبور از آنها دشوار است و حمل و نقل مصالح با سختی زیادی روبه رو است استفاده از کانکس (Conex) در هزینه ها و وقت بسیار به صرفه است.

استفاده از کانکس سیار

تعریف کانکس – کانکس سیار۱

انواع کانکس

به دلیل محبوبیت تعریف کانکس (اتاقک پیش ساخته ) در بسیاری از موارد مانند فروشگاه ها ، اماکن مسکونی ، اداری و مدرسه ها، این وسیله بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . کانکس های استاندارد ، کانکس تاشو، سردخانه ای اسکید دار (skid) یا دور کلاف ، کارگاهی ، کانکس فایبر گلاس ، کانکس فایبری، کانکس در اندازه کوچک که کانکس کوچک نیز گفته می شود ، کانکس تمام شیشه  و … از دیگر انواع کانکس ها هستند . می توان در ساخت کانکس ها از ساندویچ پانل های مخصوص نیز استفاده کرد .

 

استفاده از کانکس سیار

تعریف کانکس – کانکس سیار۲

tel9

تعریف کانکس – کانکس ثابت

در زمینه ساخت انواع کانکس ، مجتمع ماموت از پیشگامان محسوب می شود که ، این شرکت از نمایندگان فروش فعال و معتبر به شماره نمایندگی ۵۰۱۰ می باشد .