دریافت لیست قیمت ساندویچ توسط مجری پروژه های ساندویچ پانل -پانل

اتاق تمیز – از فعالیت های نمایندگی ۵۰۱۰ ماموت

اتاق تمیز

اتاق تمیزclean room چیست ؟

اتاق تمیز clean room محلی برای تولید محصولاتی که نیاز شدید به رعایت بهداشت دارند یا برای تحقیقات علمی یا صنایع مختلف است . در این محیط فعالیتهایی انجام می شود که مقادیر آلایندگی ها ی زیستی آنها خیلی پایین است . این آلاینده ها می توانند گردو غبار ، میکروبهای معلق در هوا و بخارات مایع های مختلف باشند . در واقع این اتاق مکانی عاری از ذرات معلق و یا هر گونه آلودگی است که حتی تعداد ذره ها در هر مترمکعب مشخص است . به عنوان مثال ، در ساختاری که برای ISO ۹ جهت اتاقهای تمیز تعریف شده است تعداد ذره ها از ۳۵ میلیون کمتر است . این اتاق می تواند مکان بزرگی باشد که بعضی وقت ها کل یک کارخانه را که هزار یا بیشتر متر مکعب دارد ، در بر می گیرد . می توان سوله هایی با عنوان اتاق تمیزclean room  طراحی کرد . زمینهای کف این اتاق ها نیز باید مخصوص باشد . این مکان عموماً جهت تولید مواد نیمه رسانا مثل ژرمانیم ، سیلیکون و یا برای لوازم پزشکی تکنولوژیکی و دیگر موارد مربوطه که نیازمند مکان های تمیز و پاکیزه هستند استفاده می شود . حتی جریان هوایی که بداخل اتاق تمیز هدایت می شود با دستگاه های مخصوصی که تصفیه و فیلتر شده اند ، انجام می شود . کسانی که در اتاق های تمیز clean room کار می کنند باید از دوش هوای مخصوص استفاده کنند و لباس های مخصوصی بپوشند که شامل کلاه و ماسک و دست کش و رو پوش و کفش می شوند.

اتاق تمیز چیست؟

اتاق تمیز ۱

پوشیدن لباس مخصوص در اتاق تمیز

اتاق تمیز – پوشیدن لباس های مخصوص

جریان های هوا در اتاق های تمیز clean room

جریان هوای اتاق تمیز به روش گردشی

جریان هوا در اتاق تمیز به روش گردشی

جریان هوا در اتاق تمیز به روش ورقه ای

جریان هوای اتاق تمیز به روش ورقه ای

رده بندی اتاق تمیز clean room

اتاق تمیز clean room مبنی بر تعداد ذرات موجود در هوا ( در واحد) و حجم ذرات معلق در هر واحد هوا به دسته های متفاوتی تقسیم می شود که یک استاندارد آن استاندارد آمریکایی است . استاندارد های دیگری نیز در این مورد موجودند که در ذیل به آنها اشاره می کنیم :

سیستم آمریکایی

رده بندی اتاق تمیز با استاندارد آمریکایی

رتبه بندی اتاق های تمیز با استاندارد آمریکایی

سیستم بین المللیISO

 اتاق تمیز با استاندارد ISO

رتبه بندی اتاق های تمیز با استاندارد ISO

سیستم بین المللیBS

رده بندی اتاق تمیز با استاندارد BS

رتبه بندی اتاق های تمیز با استاندارد BS

نمایندگی ۵۰۱۰ ماموت با مدیریت آقای نعمت الله شاه محمدی مرجع معتبر فروش و نصب انواع ساندویچ پانل ماموت ( ساندویچ پانل سقفی ماموت ، ساندویچ پانل دیواری ماموت ، ساندویچ پانل اتاق تمیز ) آمادگی خود را جهت انجام انواع پروزه های اتاق تمیز clean room در سراسر کشور اعلام می دارد جهت دریافت اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید

 

۰۲۶۳۴۴۳۲۱۸

۰۹۱۲۱۷۸۰۷۵۴

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =